Selles artiklis näitame sulle samm sammu haaval ära, kuidas Frillice äppi kasutada. Kui loed seda juhendit telefonis, siis saad iga pilti sisse zoomida.
Pärast konto loomist suunatakse sind sisestama detailsemaid andmeid (pikkus, vanus, kehakaal, kehaline aktiivsus, eesmärk, toidukordade arv, toitumiseelistused jms).
Vajame neid andmeid selleks, et luua sulle sulle personaalne toitumise profiil.
Selle käigus arvutatakse sulle välja sinu eesmärkidele vastav ligikaudne päevane toidu kogus, samuti soovituslik toidu kogus üheks toidukorraks. Otse loomulikult saad siin ka ära määrata oma toitumise- ja maitse eelistused. Ja mida meie saame hiljem arvesse võtta retsepte soovitades.
Arvutame sulle välja ka selle, mis ajaks sa oma eesmärgid võiksid täita. See on selline hea esmane orientiir. Kindlasti ei soovita me sul kehakaalu liiga kiiresti langetada. Mõistlik tempo tagab selle, et kaotatud kilod ei tuleks tagasi.
Surfa äpis ringi ja leia retseptid (nii "Retseptide" kui ka "Avasta" vaatest), mis on sinu maitsele sobilikud ja ka kokkamise mõttes võimetekohased. Paremalt ülevalt saad kasutada ka filtreid, mis lihtsustavad sinu otsimist.
Kõiki leitud toite võid süüa igaks toidukorraks. Sina otsustad. Samuti võid sama toitu süüa mitu korda päevas. Jaga lihtsalt toidud päeva peale enamvähem võrdselt ära.
Sulle meeldivad retseptid võid ära salvestada, misjärel leiad need edaspidi alati "Salvestatud" kaustast. Retsepti salvestamiseks kliki pildi või video peal vasakul all olevat "Salvestamise" ikooni.
Iga retsepti juures näed ka Frillice skoori. Frillice skoor näitab sulle ära, kui kõhtu täitev ja "kalorite lugemise vaba" on üks või teine toit. Ideaalseim skoorivahemik on 7,5-10. Täiesti hea skoorivahemik on ka 6-7.5.
See kindlasti ei tähenda, et pead ainult sööma ideaalseima skooriga toite, vaid annab sulle lihtsalt hea indikatsiooni. Mida kõrgem on sinu päevane keskmine Frillice skoor, seda suurema tõenäosusega on sinu kõht alati täis ning samal ajal saavutad oma eesmärgid.
Pane tähele ka muid skoore (Glükeemiline koormus, kõhutäitja ja juurikaskoor).
Meie soovitus sulle ongi, et leia ca 10-15 meeldivat toitu, salvesta need ära ning roteeri neid päevade ja nädalate lõikes.
Frillice äpis saad retsepte igas mõttes endale veel sobilikumaks teha. Iga toitu saad süüa "as is" nagu sisulooja on selle teinud (tema ette määratud kogustega) või siis enda järgi kohandada.
NB. Juhime tähelepanu, et retsepti juures kuvatud kaloraaž on ühe portsjoni kohta. Näiteks kui sisulooaja on teinud suure potitäie pajarooga, märkinud, et selles on 10 portsjonit, siis kuvatud kalorid on ühe portsjoni kohta, aga allpool on toiduainete kogused nö "kokkamise kogused" kokku. Vastav portsjonite arv on kuvatud ka numbrina. Portsjonite arvu kokkamiseks saad nii vähendada kui ka suurendada.
Samuti saad iga toitu enda jaoks personaliseerida.
Selleks vajuta äpi all vasakul olevat "Personaliseerimise" nuppu. Selle tagajärjel toimub 2 asja.
Esiteks muutub selle toidu portsjon just sinule üheks toidukorraks sobilikuks. Näiteks, kui oled märkinud, et sööd 4 korda päevas ja Frillice on arvutanud sulle päevaseks kaloraažiks 2000 kcal. Siis sinu üks portsjon ongi alati 2000 kcal jagatud toidukordade arvuga (antud juhul 4-ga), mis võrdub 500 kcal.
Kõik toidukorrad on vaikimisi sama kaloraažiga. Vahet pole - kas tegemist on hommiku- või õhtusöögiga.
Nii saad teha iga retseptiga. Aga jäta meelde, et iga retseptiga, millel soovid näha alati ka personaalseid koguseid, pead seda tegevust kordama. Aga edaspidi jätame meie aga selle sinu eest meelde.
Mugavalt saad personaalsete koguste ja originaalkoguste vahel ka liikuda. Aga seda siis alles siis, kui sa oled retsepti enda jaoks ühe korra ära personaliseerinud.
Teiseks teeb Frillice äpp sinu eest, kui oled märkinud ennast näiteks laktoositalumatuks või veganiks, vastavad toiduainete vahetused (muudame laktoosiga toiduaine laktoosivabaks, loomsest toidust teeme veganile sobiliku versiooni). Kui sa nende vahetustega rahul ei ole, siis saad originaalretsepti ühe klikiga taastada. Selleks vajuta "Taasta originaal" nuppu äpi vasakul.
Lisaks personaliseerimise nupule saad toiduainete koguseid ühekaupa muuta kui ka toiduaineid täiesti asendada. Näiteks saad asendada kana veiseliha vastu või tatra riisi vastu. Kaloraaž jääb asendades vaikimisi alati samaks. St et kui sa asendad 500 grammi riisi tatra vastu, siis tatra kogus võib olla näiteks 550 grammi.
Kui toidud valitud, siis on aeg hakata toite lisama enda päevaplaani. Päevaplaan on selline huvitav koht, kuhu saad lisada sulle maitsvad toidud, mida plaanid kokata.
Päevaplaani saad toite lisada mitmest kohast. Kõige kiirem viis on lisada toit päevaplaani klikkides retsepti pildi peal olevale "auravale kausikesele". Sellisel juhul liigub toit alati tänasesse päevaplaani.
Kui aga soovid lisada toitu mingiks kindlaks päevaks või toidukorraks, saad seda teha retsepti vaatest klikkides all paremal olevat "Lisa..." nuppu.
Seejärel küsib Frillice sinu käest, et mis päevaks ja toidukorraks sa selle toidu soovid planeerida. Jällegi veendu, et portsjonid oleksid sulle sobilkud.
Kui oled oma päeva ära planeerinud, siis saad hakata märkima toite sööduks (pärast nende söömist loomulikult). Ja reaalselt ära söödud toitude pealt anname sulle ka tagasisidet. Kuvame sulle päeva keskmist Frillice skoori, glükeemilist koormust, kõhutäitja- kui ka juurikaskoori.
Samuti näed palju sa päeva jooksul oled ära söönud ning kui palju kokku võiksid ära süüa.
Ehk siis päevaplaani võid toite lisada julgelt, nö "arvesse" lähevad reaalselt ära söödud toidud. Aga jälgi siis ise, et portsjonid vastaksid reaalselt ära söödule.
Vahel ikka juhtub, et sööd midagi, mis justkui ei vasta ühelegi retseptile. Näiteks 1 banaan. Siis kliki avalehel nuppu "Lisa amps" ja saad selle banaani kenasti ära lisada. Siinkohal juhime tähelepanu, et kuvame seal ajaloos sinu varasemalt loodud ampsud.
Kui neid ei ole, siis saad selle nullist ise luua. Oletame näiteks, et oled esimest korda äpis ja soovid lisada 1 banaani. Sellisel juhul otsinguga sa banaani ei leia (kuna sa ei ole varem banaani nimelist ampsu söönud). Kui äpp sulle vastet ei leia ampsude seast, siis kliki "Loo uus amps" nuppu ja seejärel avatakse sulle juba toiduaine otsing, kust saad valida toiduaine, lisada koguse ja selle päevaplaani lisada. Jälle saad valida päeva ja toidukorra, milleks ampsu lisada.
Eriti vahva on veel see, et saad lisaks 1 banaanile lisada ampsule juurde ka peotäie pähkleid, mille tulemusel näed jälle kõiki erinevaid skoore. See on tervise seisukohalt väga oluline, sest on väga suur vahe, kas sööd banaani ja pähkleid eraldi või koos. Ühel juhul kipub vere suhkrutase kõikuma lööma, teisel juhul mitte. Kuigi kaloraaž on ju mõlemal juhul sama.
Päevaplaanist märgi toit jälle pildi peal olevale linnukesele klikkides sööduks ja võtame selle üldinfot kuvades arvesse.
Frillice äpis saad ise ka retsepte luua. Juhuks, kui sa ei leia just seda "õiget" retsepti enda jaoks.
Selleks kliki retseptide vaates "Loo uus" nuppu. Ja seejärel läbi sealsed sammud.
Ja meie äpp aitab sul luua "maailma kõige tervislikumat" retsepti ja me ei eelda sinult mingeid eelnevaid teadmisi. Juhendame ja anname sulle igal sammul tagasisidet.
Enne retsepti avalikustamist saad valida, kas tahad, et seda retsepti näevad kõik või ainult sina ise.
Meil on muidugi hea meel, kui teed selle kõikidele nähtavaks. Siis hakkab meie äppi lisanduma uusi ägedaid retsepte.
Frillice äpis saad ise kogumikke juurde luua. Näiteks teha endale "Hommikusöögid" kogumiku, kuhu salvesad kõik oma lemmikud hommikusöögiretseptid.
Selleks kliki "Toitumise" vaates kogumike realt "Vaata kõiki", misjärel leiad lehe alt nupu "Loo usu kogumik". Hiljem saad iga retsepti juurest "Lisa..." nupu kaudu toite erinevatesse kogumikesse lisada.
Frillice äpis saad sõpradele ja pereliikmetele saata retseptisoovitusi. Selleks pead kõigepealt lisama toidu endale päevaplaani ja sealt edasi kliki "Jaga retseptisoovitust sõbraga". Sõbrale ilmub see tema retseptisoovituste alla.
Samuti saad sina oma lähedastelt soovitusi. Näiteks viskab abikaasa sulle soovitusena ülesse ägeda söögi õhtuks.
Mõne klikiga saad lisada kõik toidud poe ostunimekirja. Seda saad teha nii üksiku retsepti juurest (alt vajutad "Lisa..." nuppu ja avaneb võimalus toiduained lisada) kui ka ostunimekirja vaatest. Seal saad lisada nii oma päevaplaanist kui ka käsitsi. Näiteks lisad hambapasta juurde.
Ostunimekirja saad äpis ka teistega jagada. Näiteks jagad oma ostunimekirja ka kalli abikaasaga.
Kui sul tekib vahepeal mõni küsimus, siis lisa see kogukonda. Vali teema, mille alla see kõige rohkem "passib". Nii saad kõige kiiremini enda küsimusele vastuse.
Samuti saad ise valida, milliseid teemasid jälgima hakta.
Ja eriti vahva oleks, kui oma edusamme ka meie kogukonnas jagaksid. Nii läheb see kogukond eriti vahvalt käima.
Jooksvalt ära unusta ka "Toitumise" vaatest oma kehakaalu uuendada. Selle põhjal muudame jooksvalt sinu päevast kaloraaži ja soovituslikke toidu koguseid täpsemaks.
Ja nii lihtne see ongi. Leia endale meeldivad retseptid, vaata sulle sobilikke koguseid, kokka (või söö väljas) ning saavuta oma tervise eesmärgid.
Kui sul tekib küsimusi (ükskõik milliseid) postita need kogukonda või siis kriba meile support@frillice.com. Teatada võid ka erinevatest vigadest, mida äpis avastad.
Veel selle nädala lõpuni on sul võimalik liituda Frillice äpi uuendusega aastaks koos boonustega hinnaga 2.99 € kuus. Siis kaob see pakkumine sellisel kujul ära.
Loe pakkumise kohta rohkem siit.