Soodne tervislik toitumine - 7 nippi raha kokku hoidmiseks

Soodne tervislik toitumine - 7 nippi raha kokku hoidmiseks

See, kuidas viimased aastad on mõjutanud toiduainete hindu meie ümber, on midagi müstilist. Osad toiduained on läbinud lausa mitmekordse hinnatõusu. Pisar tuleb silma. Jumal tänatud, et nutmise eest veel keegi raha ei küsi.

Seda olulisem on leida nutikaid viise, kuidas hoida oma igapäevased toidule kuluvad kulud võimalikult all. Ja teha seda nii, et ei kannataks meie tervis - vastasel juhul kulub see kokku hoitud raha õige pea tablettide ja ravimite peale. Nii et igasugune kräpp on out, eks?

Jagame sinuga täna 7 nippi, mida kasutame ise igapäevaselt ning mis aitab meil hoida kokku sadu ja sadu eurosid kuus.

7 nippi, kuidas tervisliku söömisega raha kokku hoida

1. Šoppa õhtuti ja hoiad kokku 50%

Kas teadsid, et õhtu lähenedes hindavad toidupoed paljud oma tooted alla? Sageli isegi kuni 50%. Just need, millel tiksub samal päeval täis säilivuse kuupäev. Halb uudis poe jaoks - super uudis sinu rahakotile.

Siinkohal ei kutsu me sind kindlasti ülesse tarvitama halvaks läinud toitu. Seepärast saad seda diili kasutada vaid nende toodete puhul, mis kannatavad sügavkülmutamist. Eelkõige lihatooted - kõiksugu hakklihad, kanalihad, sealihad, veiselihad sobivad selleks ideaalselt. Osta neist korv täis, sügavkülmuta ja võta plaanitud kokkamise päeva hommikul sulama.

Tippkokad võivad ju praegu selle jutu peale pead vangutada, aga meid see ei ju ei morjenda. Tavainimese maitsetundlad ei märka suurt erinevust. Ja kokkuhoid on sealjuures meeletu.

Meie koostame oma kodused menüüd jooksvalt vastavalt sellele, mida soodsat on poest eelnevalt kokku ostetud. Oleme justkui kalamehed, kelle toidulaud saab kaetud sõltuvalt hommikusest saagist.

Igaks juhuks mainime ära, et kalakraamiga ole siiski selle "parim enne" puhul tiba ettevaatlikum, sest selle puhul võib viimane päev olla natuke risky.

2. Soodukad ja sügavkülmutamine

Sarnaselt eelmisele nipile hoia silmad lahti ka kõiksugu soodukate tarbeks. On väga paljud tooted, mis säilivad tõesti kaua. Alustades juustukraamist (me ei mäletagi, millal sai viimati täishinnaga juustu ostetud), lõpetades konservide ning liha - ja kalakraamiga.

Juust säilib külmkapis, konservid niisama riiulil ning liha- ja kalakraam sügavkülmas. Kui kala sai eelmises punktis pigem välistatud, siis soodukaga on kala ostmine ja selle sügavkülmutamine vägagi soovitatav. Lihtsalt vihjena mainime, et lõika kalast enne sulle sobivad portsjonid valmis. Nii ei sa kala, kui sa tervet ära ei söö, mitu korda sulatama ja sügavkülmutama.

3. Tee mitu portsu korraga

Ette kokkamine on üks geniaalsemaid viise raha (ja ka aja) kokku hoidmiseks. Kui valmistad näiteks mingit pajarooga, siis seda saab südamerahus süüa vähemalt kolmel järjestikusel päeval.

Ja kui sa veel kasutad meie sügavkülmutamise nippi, lausa mitmeid kuid pärast valmistamist. Ette kokkamiseks sobivad ideaalselt veel supid, pastaroad, "ühe poti" road jms.

Tervislik söömine lähebki sageli uppi justnimelt aja puuduse tõttu. Kes see ikka viitsib päevas tundide kaupa pliidi taga veeta.

4. Söö samu toite

Mida suurem ja varieeruvam on sinu menüü, seda kallimaks sinu söömine muutub. Pead ostma erinevaid toiduaineid, millest osa läheb ehk isegi raisku.

Soovitame sul leida endale kuni 10 toitu, mida pidevalt endale ja oma perele roteerid.

Sealjuures saad paljusid toiduained nö ristkasutada ja seeläbi saad need 10 toitu teha kõigest 5 toidu koostisosadest. Variatsiooni saad pakkuda erinevate ürtide ja maitseainetega.

5. Kokka ise

Väljas söömine ja poolfabrikaatide tarvitamine on küll mugav, ent kuratlikult kulukas. See oli kulukas enne hinnahüpet ning on veel kulukam praegu.

Kui kokkad enamus oma toidukordadest ise, suudad hoida toidule tehtavad kulutused kordades madalamal. Lihtsamate toitudega saab tegelikult hakkama igaüks.

Nädalas korra mõnel "pidupäeval" on loomulikult jätkuvalt väga okei väljas süüa.

6. Planeeri oma toidukorrad ette

Kes planeerib, see säästab. Kui lähed poodi ilma selge plaanita, siis on kindel, et vähemalt pool kraamist on emotsiooniostud.

Seepärast tee endale kodus ostunimekiri valmis. Ideaalis loo endale menüü lausa nädalaks. Se ei pea piinlikult täpselt kõike ette planeerima, ent pane minimaalselt paika enda pere nädala põhitoidukorrad.

7. Leia soodsad retseptid

Tervislik söömine võib, aga ei pea olema megakallis. Loomulikult - kui sinu lauale alla "lõhe ja avokaado" kombo midagi ei passi, siis läheb raskeks. Ent kui oled tiba leplikum, siis väga paljud toiduained on ikka väga hea hinna ja tervislikkuse suhtega.

Mõned näited:

Samuti arvesta hooaegadega. Teatud toiduainete hinnad kõiguvad aasta lõikes mitu korda. Suvikõrvits on suvel soodne, talvel aga isegi lihakraamist kallim. Kiivid on talvel soodsad, suvel kallid.

Kui soovid saada inspiratsiooni tervislikeks toitudeks, lae alla tasuta Frillice äpp siit.